Emlékezés évfordulós nagyjainkra a 175 éve született Mikszáth Kálmánra és 100 éve elhunyt Gárdonyi Gézára a műveik alapján kiírt versenyekre a Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola tanulói részére.
A verseny Miskolc Megyei Jogú Város támogatásával valósult meg.
2020-as archívum
2020. Nagy elődeink. Keress, kutass, alkoss! 6. című pályázat a 14 éve elhunyt Sütő András írásai ihlette rajzversenyre és saját ihletésű versíró pályázatra a Fráter György Katolikus Gimnázium és az Avasi Gimnázium diákjai számára. A verseny a Miskolci Mecénás Alap támogatásával valósult meg...
2019-es archívum
2019. Nagy elődeink. Keress, kutass, alkoss! 5. című pályázat Weöres Sándor költeményei ihlette rajz és szavalóversenyre a Lévay József Református Gimnázium és a Miskolci Herman Ottó Gimnázium diákjai számára. A verseny a Miskolci Mecénás Alap támogatásával valósult meg...
2018-as archívum
2018: Nagy elődeink évfordulói. Keress, kutass, alkoss! 4. című pályázat
A Babits Mihály költeményei ihlette rajz és szavalóversenyre
A Diósgyőri Gimnázium és a Földes Ferenc Gimnázium diákjai számára
A verseny Miskolc Megyei Jogú Város támogatásával valósult meg..
2017-es archívum
2017: Nagy elődeink évfordulói. Keress, kutass, alkoss! 3. című pályázat
A költő ihlette rajz és szavalóversenyre
A Herman Ottó Gimnázium és a Zrínyi Ilona Gimnázium diákjai számára
A verseny Miskolc Megyei Jogú Város támogatásával valósult meg.
Idén is magas számmal jelentkeztek a meghirdetett versenyeinkre a diákok. A rajzversenyre 79 pályamű érkezett be, melyet alapos körültekintéssel Máger Ágnes festőművész vezetésével bírált el a szakmai zsűri. A tanulók pályaműveikben nemcsak az Ady ismert verseit illusztrálták, hanem a komorabb hangulatú műveket is megpróbálták saját szemléletükön keresztül érzékeltetni. Idén is megjelentek a különböző technikai megoldások. A választás során a helyezettek mellett zsűri különdíjat is adott át.
A legjobb rajzokból kiállítás nyílt a két iskolában.
A szavalóversenyen 23 tanuló indult különböző Ady Endre versekkel. A zsűri értékelésében méltatta a költő verseinek átélését annak ellenére, hogy fiatalokként át tudták adni azt az érzést, ami a költő időnkénti borús hangulatára vetült. Hasonló színvonalon jelenítették meg a könnyedebb szerelmi lírában íródott verseket. Ma is időszerűek Ady gondolatai, amik elgondolkodásra, belső elmélyülésre adnak lehetőséget. A zsűriben jelenlévők a magyar irodalom ismerői, oktatói és egyben tanárai és művelői voltak: Tarapcsák Ilona, Dr. Kóczi Rozália és Nagyné Bódor Katalin.
Gratulálunk versenyeink résztvevőinek!
Sok sikert kívánunk az iskolák tanárainak, akik felkarolják és támogatják tehetséges tanulóikat!
2016-os archívum
„Nagy elődeink évfordulói. Mit tudsz róluk? Keress, kutass, alkoss!” 2.
130 éve született Tóth Árpád
A költő művei ihlette rajzverseny és szavalóversenyre
a Fráter György Katolikus Gimnázium és a Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola diákjai számára
Miskolc megyei jogú város Mecénás alapjának támogatásával
Ebben az évben is szép számmal jelentkeztek a meghirdetett versenyeinkre a diákok. A rajzversenyre 83 pályamű érkezett be, melyet alapos körültekintéssel bírált el a szakmai zsűri. Erre a feladatra Rézművesné Nagy Ildikó, Forrainé Pollner Erika és Homonna György művésztanárokat kértünk fel. A tanulóknak szembe kellett nézniük a költő pesszimista hangulatú lírájával, amit sikeresen, sokoldalúan megközelítve mutattak be. A különböző technikai megoldások a versenyzők kreativitását jellemezték. A jobbnál jobb rajzok közül a választás nehéznek bizonyult, ezért a zsűri különdíjat is adott ki.
A legjobb rajzokból kiállítás nyílt a két iskolában.
A szavalóversenyen 32 tanuló indult különböző Tóth Árpád versekkel. Idén is a felkészült versenyzők az eseményhez mérten jelentek meg, ami ismét emelte a rendezvény színvonalát. A zsűri komoly kihívásnak ítélte meg a költő verseinek átélését a diákok számára, ez viszont úgy tűnt nem jelentett gondot a mai ifjúságnak. Rohanó világunkban is megérinti a közvetítőt a kissé elfeledett költő munkássága. A zsűriben jelenlévők a magyar irodalom ismerői, oktatói és egyben tanárai és művelői voltak: Tarapcsák Ilona, Dr. Kóczi Rozália és Nagyné Bódor Katalin.
Gratulálunk minden versenyzőnek!
Sok sikert, kitartást kívánunk az iskolák tanárainak akik, felkarolják és támogatják a tehetséges tanulóikat!
Az esemény lezárásul a Bartók Bélára emlékezve megkoszorúztuk a Zenepalota oldalánál lévő Bartók domborművet, ahol Dr. Kóczi Rozália előadásában hangzott el Juhász Gyula: Bartók Bélának c. verse.
Munkában a zsűri
Rajzverseny díjazottjai
2015-ös archívum
115 éve született Szabó Lőrinc - "Nagy elődeink évfordulói. Mit tudsz róluk? Keress, kutass, alkoss!”
Az Avasi Gimnázium és a Lévay József Református Gimnázium diákjai számára Miskolc megyei jogú város Mecénás alapjának támogatásával
A költő művei ihlette rajzverseny
A rajzversenyre 54 pályamű érkezett be, melyet nagy körültekintéssel bírált el a zsűri. Ebben a munkában Dr. Kavecsánszky Gyula egyetemi tanár, festőművész, Rézművesné Nagy Ildikó, és Forrainé Pollner Erika művésztanárok vettek részt. A diákok által készített képek tükrözték a költő adott versének szándékát. Érdekes volt az a megközelítés, amikor azonos vers más-más módon ébresztett gondolatokat a készítőkben.
A pályázatokon résztvevő diákok felkészültségükről tettek tanúbizonyságot, ami a felkészítő tanárok munkáját is dicsérte.
A költő műveiből rendezett szavalóverseny
A szavalóversenyen 23 tanuló indult különböző Szabó Lőrinc versekkel. A felkészült diákok az eseményt megtisztelően jelentek meg, ami emelte a rendezvény színvonalát. A zsűri kiemelte a megértés, az átélés, valamint a közvetítés szerepének jelentőségét. A tagjai az irodalomban jártas, maguk is publikáló tanárok voltak: Tarapcsák Ilona, Tőkéczki Ilona és Dr. Kóczi Rozália.